Стрічка новин

Обговорили місцевий бюджет

Наступного року, у зв’язку зі створенням об’єднаної територіальної громади, бюджет зросте на 146 мільйонів. Це ті гроші, що надходили до сільських рад та районного бюджету.

Проте нині бюджет на новий рік ще не ухвалили. Проголосувати за нього мають до кінця бюджетного року — до 26 грудня. Ухвалювати повинні уже новообрані депутати.
Але установчу сесію досі не провели. Цей процес зумисне затягують опоненти.
«Провести сесію та прийняти бюджет вкрай необхідно цьогоріч. Адже 1/12 бюджету не буде. Якщо його не ухвалять у встановлені терміни, ми вимушені будемо звернутися до чинної міської ради, щоб вони зібрали сесію та ухвалили бюджет на наступний рік», — сказав Сергій Іващенко.

Участь в обговоренні взяв і перший заступник міського голови Ігор Федій. Він сказав, що 2021 року захищені статті профінансують стовідсотково. Начальниця бюджетно-фінансового управління виконкому Тетяна Чумак своєю чергою заявила, що бюджет розвитку на 2021 рік буде не меншим, ніж мали 2020 року — тобто понад 650 мільйонів гривень. Але усе залежить від того, як будуть голосувати депутати.

«Сподіваюся, новообрані депутати знайдуть баланс і оберуть найбільш оптимальні статті, що потрібно буде проголосувати наступного року. Усі пропозиції уже на фінальній стадії. Ми чекаємо лише на злагоджену роботу депутатського корпусу».

Заступник міського голови з питань ЖКГ Олексій Чепурко вважає: розподіляючи бюджет, варто думати глобально.

«Якщо міський голова сформує більшість, а ця більшість матиме інші пріоритети та погляди на формування бюджету, знову повернуться виплати по 700 гривень освітянам. Ми за останні два роки підняли заробітну плату цієї сфери, тож ці гроші вони отримують щомісяця, а не раз на рік. Або знову виділять 40 мільйонів гривень на ремонт дахів: будуть їх клеїти абияк, щоб через півтора року ті розсипалися. І заново можна. Оце бізнес».

З Полтави, на думку Олексія Чепурка, вистачить разових виплат та показових допомог. Концептуальних змін потребує освіта, медицина, сфера житлово-комунального господарства. Останню взагалі у Полтаві фінансують за залишковим принципом, тож вона в першу чергу потребує кардинальних змін.