Стрічка новин

Круглий стіл «Історична спадщина — під загрозою»

Історичне обличчя Полтави поступово руйнується. Але це, здається, роками не обходило владу. На жаль, її бездіяльність призводила до руйнування історичних та культурних пам’яток міста. Громадськість має всі шанси та зобов’язана взяти відповідальність на себе, зупинити цей процес, ставши свого роду «запобіжником», що впливатиме як на дії окремих підприємців, так і на бездіяльність влади.

Учасники круглого столу спільно вирішили створити міський реєстр історичних пам’яток. Нині є лише обласний та загальноукраїнський. Локальний перелік з вичерпною інформацією — це інструмент, що дозволить ширше поглянути на те, що у Полтаві маємо з історичними будівлями, скільки їх загалом, у якому вони стані, які є критичними.

Маючи дані, можна буде рухатися далі: створювати відділи у міськраді, формувати об’єднання, розписувати проєкти та знаходити меценатів. Найголовніше: це стане підґрунтям для створення єдиних для всіх чітких правил поводження з історичними об’єктами!

Зупинити беззаконня можна лише за умови того, що у Полтаві з'явиться відповідний орган, що матиме реальні повноваження та буде насправді зацікавлений у збереженні історичного обличчя міста.