Вадим Ямщиков
_________________________________
Політик, громадський діяч
- Ініціатор запуску система ProZorro у Полтаві
- Започаткував будівництво Алеї героїв
- Автор та реалізатор проєкта «Парк на Браїлках»
- Співзасновник ГО «Полтавська платформа»
Біографія
Народився 20 червня 1987 року, в місті Полтава.
У 2009 році закінчив Полтавський державний педагогічний інститут ім. В.Г.Короленка за спеціальністю історія і правознавство

Політична діяльність:

листопад 2015 - досі — депутат Полтавської міської ради, заступник голови постійної комісії з питань містобудування, архітектури, заступник голови комісії з питань розміщення тимчасових споруд

активний учасник революції гідності, після чого почав займатися громадським рухом, волонтерством, а з кінця 2015 року став депутатом Полтавської міської ради

у 2015 році спів ініціював впровадження у місті системи «iGov», у якій зібрані послуги, котрі надаються державними органами. Ідея створення порталу полягає у переведенні надання усіх послуг у режим «онлайн» та підвищенні ефективності державного апарату.

У січні 2016 року очолив тимчасову комісію з питань аналізу планування та організації заходів з благоустрою на 2016 рік.

Впроваджую ініціативи, направлені на підвищення прозорості і підзвітності міськради, зокрема по інтерактивній системі візуалізації «Відкритий бюджет».

З 2016 року працюю в робочій групі по проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні» у м. Полтаві, що виконується німецькою урядовою організацією GIZ та працюю над стратегією інтегрованого розвитку нашого міста.

У 2 016 ініціював запуск с истеми P roZorroу П олтаві– електронної системи публічних закупівель. Систему вдалося впровадити у Київській, Шевченківській районній раді, Полтавській обласній раді та Полтавській районній раді.

У 2016 році започаткував будівництво Алеї героїв — меморіалу поховання воїнів АТО на території Центрального міського кладовища. Очолив команду активних містян. Полтави у проекті «Школа мерів» та у 2016 році успішно захистив стратегію міста, написану в межах Школи.

Випускник програми «Цінності та суспільство» Аспен Інститут 2017року.

У 2017 році ініціював зміни до генерального плану міста для створення паркових зон на розробку проекту реконструкції парку. Також сприяв заснуванню зелених зон «Твій простір» та «Юрівка».

З 2018 року став членом Комісії з тимчасових споруд. Головним завданням було наведення ладу з кіосками та літніми майданчиками, протидіяїх незаконному встановленню. Розробив єдині уніфіковані правила для тимчасових споруд у місті та моніторю їх виконання підприємцями.

У 2019 році реалізовано ще одну спів ініціативу —запуск екобусу, який збирає небезпечні побутові відходи (ртутні лампи, батарейки тощо)

• Відстоюю збереження від забудови зеленої зони міста «Прирічковий парк»

Сприяв переміщенню щорічної шкільної ярмарки з історичної частини міста в зону ринку, аби не псувати вигляд центральної пішоходної вулиці Полтави

За даними досліджень громадської кампанії «Атестація депутатів місцевих рад» входжу до списку найефективніших депутатів міськоїради.


Автор та реалізатор проекта «Парк на Браїлках» (із захаращеної ділянки зону перетворено у парк, з 2019 року триває його будівництво, яке активно реалізується)

З початку 2019 року активно супроводжую питання упорядкування зовнішньої реклами,вивісок,МАФталітніхмайданчиків,аби привести місто до єдиної естетики та стилю. Центральна вулиця міста вже звільнена від МАФів, літні майданчики здебільшого стали безбар'єрними,вивіски виготовляються в єдиному стилі. Мною розроблено єдині уніфіковані вимоги та правила для розміщення тимчасових споруд та рекомендацій їз розташування літніх майданчиків в історичній частині міста.

Э учасником навчальних поїздок до США та країни Європи врамкахміжнародних програм обміну досвідом, на яких вивчав практики розвитку міського середовища, функціонування транспортної системи, благоустрою та місцевого самоврядування, що впроваджував у місті.

Громадська діяльність:

2016 досі — співзасновник ГО «Полтавська Платформа», створеної з метою об'єднання й активізації мешканців для реформування міста. За три роки своєї діяльності наша команда реалізувала велику кількість антикорупційних, урбаністичних, просвітницьких та мистецьких проектів.

У травні 2016 року команда «Полтавської Платформи» була відібрана до участі в освітньому проекті «Школа Мерів», під час якого ми навчалися у Міжнародному Інституті Менеджменту в Києві та практикувалися у Польщі. Основні здобуті навички – управління містами, юридичні, організаційні, урбаністичні та економічні аспекти розвитку міст активно використовуємо у своїй роботі.

Під час проходження «Школи Мерів» ми розробили Стратегію розвитку Полтави 2025. За результатами конкурсу, у 2018 році вона посіла перше місце середусіхстратегій, розроблених випускникамиШколи.

Крім того, «ПолтавськаПлатформа» щорічно долучається до проведення у нашому місті фестивалю «Майстерня міста». За час існування організації ми провели низку заходів з активізації місцевих громад, антикорупційних розслідувань посадовців, розвитку туризму, створивши туристичний маршрутПолтави.

З 2016 — ініціатор встановлення меморіальних дошок полеглим героямвійнина Донбасі.

З лютого 2015 — голова ГО «Асоціація ветеранів та учасників АТО Полтавщини», яка займається допомогою родинам загиблих бійців.

З 2016 — організатор благодійного турніру зі змішаних єдиноборств «Кубок Героїв» для зміцнення національної ідеї, пропагування здорового способу життя серед молоді.

2016-2017 — організатор передачі гуманітарної допомоги,від української діаспори у Франції. Допомагаємо полтавським лікарням та малозабезпеченим мешканцям. Більшість вантажу – ліжка, милиці, одяг, візки. Речі використовують у Центрі соціальної адаптації для бездомних та осіб, звільнених із місць позбавлення волі. Також гуманітарка надійшла до Полтавської обласної клінічної лікарні.

2017 — Співзасновник ГО «Збережемо Полтаву» («SavePoltava») – спільної ініціативи громадсько-політичних діячів, науковців, активістів, які вирішили працювати заради захисту та збереження пам'яток історії, культури, природи, архітектури та археології в Полтаві і прилеглих територіях.

2018 — робота над розвитком туристичного потенціалу Полтави, підготовка туристичних маршрутів, облаштування міні-скульптур та муралів.


2018 — забезпечення зовнішніх урбаністичних елементів: реалізація проекту

«Історія полтавських вулиць» — розміщення інформаційних табличок біля визначних місць Полтави, встановлення нових адресних табличокна будинках міста з написами українською та англійською м о в а м и .

Відзнаки:

Медаль «За жертовність і любов до України» Почесна грамота

Полтавської обласної ради (2017)

Почесна грамота Полтавської обласної державної адміністрації (2016)

Переможець премії МОЛОДЬ РОКУ в номінації Молодий політик року (2019) Відзначений премією ВРУ за внесок молоді у розвиток парламентаризму та місцевого самоврядування (2019)